ΛΥΜΠΕΡΑΚΗΣ
![5405](http://lymperakis.gr/wp-content/uploads/2017/02/Ποιοι-ειμαστε-λυμπερακης.jpg)
ΠΟΙΟΙ ΕΙΜΑΣΤΕ
Ο Ευάγγελος Λυμπεράκης είναι η τέταρτη γενιά της γνωστής οικογενείας Λυμπεράκη στο χώρο της χειροποίητης κορνίζας.
Ένας χρόνος από την έναρξη της επιχείρησης Λυμπεράκης Ι.Κ.Ε. ο Ευάγγελος Λυμπεράκης ανέλαβε από τον πατέρα του Αναστάσιο Λυμπεράκη τα ηνία της νεοσυσταθείσας επιχείρησης.Πάντοτε στην ίδια διεύθυνση ακολουθώντας τα χνάρια του προπάππου, παππού και πατέρα.
Ο Ευάγγελος ο οποίος έχει πάρει το βραβείο χρυσώματος από την City and Guilds του Λονδίνου το 2009 και τιμητική διάκριση από την Worshipful Company of Painter-Stainers.
ΙΣΤΟΡΙΑ
Το 1964 μετακομίζει στο Κολωνάκι Σόλωνος 19 όπου εκεί τον διαδέχεται ο γιος του Αναστάσιος ο οποίος διδάσκει την τέχνη στο γιo του Ευάγγελο Λυμπεράκη.
![4147](http://lymperakis.gr/wp-content/uploads/2016/12/λυμπερακης-παλια-photo.jpg)
ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΥΜΕ
Διαθέτουμε μια αρκετά μεγάλη γκάμα καινούργιων και παλαιών κορνιζών στο εργαστήριο μας… Read more
ΕΠΙΚΕΥΑΖΟΥΜΕ
Προτείνουμε τον καθαρισμό της παλιάς κορνίζας συντηρώντας ή επιδιορθώνοντας τα παλαιά ανάγλυφα… Read more
ΣΥΝΤΗΡΟΥΜΕ
Ενθαρρύνουμε τους πελάτες μας να αναστηλώσουν τις παλιές αυθεντικές τους κορνίζες… Read more